اخبار > سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در مسیر توسعه استان به دانشگاهها اعتماد کنندسه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ :: ١٠:١٤

سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در مسیر توسعه استان به دانشگاهها اعتماد کنند

سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در مسیر توسعه استان به دانشگاهها اعتماد کنند

سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در مسیر توسعه استان به دانشگاهها اعتماد کنند

سرپرست دانشگاه یاسوج با حضور در دفتر روزنامه امید مردم از نزدیک با فعالیت‌های این رسانه آشنا شد.

دکتر احمد عریان در این دیدار با اشاره به اهمیت اعتماد سازی متقابل بین رسانه‌ها و دانشگاه گفت: اعتماد سرمایه بزرگی است که نباید از آن غافل شد.

وی ادامه داد: رسالت رسانه‌ها در قبال دانشگاه، تبیین صحیح جایگاه واقعی دانشگاه برای مدیران و مردم است.

سرپرست دانشگاه یاسوج اظهار داشت: غفلت از سرمایه‌های انسانی، عامل اصلی توسعه نیافتگی جوامع است که رسانه می‌تواند در شناساندن نخبگان علمی و سرمایه‌های انسانی به جامعه کمک شایانی نماید.

وی گفت: معرفی دانشگاه و توانمندیهای آن، پرداختن به مشکلات و معضلات اساسی استان با کمک دانشگاهیان و تلاش برای ترویج فرهنگ شناخت دانشگاه از جمله اقدامات ارزنده رسانه‌ها در کنار دانشگاه می‌تواند باشد.

دکتر عریان همچنین در بازدید از دفتر نمایندگی خبر گزاری فارس در استان گفت: رسانه‌ها می‌توانند بستر ساز توسعه و تکامل باشند.

و امیدواریم به همت رسانه ها، نهادها و سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در مسیر توسعه استان به دانشگاهها اعتماد کنند.

وی وجود شخصیت‌های علمی در سطوح ملی حاضر در دانشگاههای استان را فرصتی بی نظیر خواند و گفت: جای بسی تأسف است که بسیاری از پروژه‌های مطالعاتی استان به دانشگاه های خارج از استان ارجاع داده می‌شود.

سرپرست دانشگاه یاسوج اذعان داشت: بدون شک بخش اعظمی از مشکلات در دانشگاههای استان قابل حل است و مدیران دولتی و بخش خصوصی باید به دانشگاه اعتماد کنند که هزینه برای پژوهش‌های علمی و دانشگاهی قطعا سرمایه گذاری است.

دکتر عریان گفت: پرهیز از سیاست زدگی، آموزش همگانی در جهت تبیین شناخت واقعی دانشگاه و حضور در متن مشکلات استان از جمله اهداف و رسالت‌های دانشگاه خواهد بود.

وی ادامه داد: چهره دانشگاه با نقش مهم رسانه‌ها ترمیم خواهد شد و رسانه‌های عمیق، امین و فرهیخته می توانند یاری گر دانشگاه باشند.

دکتر عریان گوهر گمشده توسعه استان را کار و تلاش دانست و افزود: باید از مسائل حاشیه‌ای که مناسب ساحت مقدس علم و دانشگاه نیست پرهیزشود.


سرپرست دانشگاه یاسوج در پایان گفت: خوشبختانه امروز زبان مشترکی بین دانشگاه و مسوولین استانی وجود دارد و با وجود چهره ای علمی و دانشگاهی در رأس مدیریت اجرایی استان چشم انداز توسعه علمی این استان روشن و امیدوارکننده است.

در حاشیه این دیدارها نیز مدیر مسئول روزنامه استانی امید مردم و مدیر نمایندگی خبر گزاری فارس در استان با اعلام آمادگی کامل جهت پوشش کامل اخبار دانشگاه از تعامل سازنده رسانه و دانشگاه استقبال کردند.