اخبار > ماراتن آزمون دکتری ۹۹ در کهگیلویه و بویراحمد کلید خوردپنج شنبه ٩ مرداد ١٣٩٩ :: ١١:٢٦
همزمان باسراسر کشور؛

ماراتن آزمون دکتری ۹۹ در کهگیلویه و بویراحمد کلید خورد

آزمون کنکور دکتری سال ۹۹ همزمان با سراسر کشور با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در کهگیلویه وبویراحمدبرگزارشد.

ماراتن آزمون دکتری ۹۹  در کهگیلویه و بویراحمد کلید خورد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  آزمون دکتری ۹۹ به عنوان نخستین کنکور سراسری در دوره شیوع کرونا همزمان با سراسر کشور ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه نهم مردادماه در یاسوج برگزار شد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان با بیان اینکه در کنکور دکترای امسال حدود ۲۷۰ هزار نفر داوطلب نام نویسی کرده اند گفت: سهم استان از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ نفر است که از این تعداد ۶۵۰ نفر داوطلب خانم و هزار و ۵۵۰ نفر داوطلب آقا هستند.


وی ادامه داد: با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی این آزمون در ۸ حوزه برگزار شد.
مدیر آموزش دانشگاه یاسوج گفت: آزمون دکترا شامل دو مرحله است که یک مرحله آن امروز برگزار و نتایج آن تا شهریور ماه اعلام خواهد شد.

مهندس سیاوش باقری افزود: مرحله دوم این آزمون نیز به صورت مصاحبه بین پذیرفته شدگان مرحله اول برگزار و نتایج آن تا اواخر مهرماه اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: امسال داوطلبان در ۱۵۰ رشته با هم رقابت کردند و بیشترین آمار شرکت کنندگان مربوط به رشته‌های علوم تربیتی و حقوق است.

قابل ذکر است که مهمترین پروتکل ها، مواد ضدعفونی کننده در این آزمون، در اختیار داوطلبان و عوامل اجرایی قرار گرفته شد .سالن آزمون با گنجایش مناسب انتخاب شده و صندلی ها با فاصله اجتماعی مصوب از هم چیده شده است.

 محل اصلی ورودی داوطلبان به سالن امتحان به صورت مشخص و به فاصله مناسب از یکدیگر علامت گذاری شده است و داوطلبان باید روی هر خط و با رعایت فاصله اجتماعی مناسب مشخص شده (حداقل یک متر) برای ورود به سالن امتحان قرار گیرند.

استقرار آمبولانس و تیم پزشکی با هماهنگی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان و آماده باش مراکز بهداشتی بر اساس اعلام سازمان سنجش،  پیش بینی شده بود.

اشیا و سطوحی که اغلب لمس می شود، نظیر صندلی ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی تمیز و ضدعفونی  و این عمل در طول برگزاری آزمون در هر نوبت انجام شد. پاکسازی و گندزدایی مخازن اصلی و فرعی سوالات   با نظارت نماینده تام الاختیار و حفاظت آزمون استان، حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون انجام شد.