چاپ        ارسال به دوست

استخر شنای دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید/کلنگ‌زنی بزرگترین مجموعه رفاهی دانشجویی دانشگاههای استان

در دومین روز از هفته دولت استخر شنای دانشگاه یاسوج به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسمی با حضور دکتر انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، معاون اداری مالی وزیر علوم، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، برخی از مدیران کل استانی، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه استخر دانشگاه یاسوج افتتاح شد.

این پروژه با اعتبار 27000 میلیون ریال و دارای زیربنای 1550 مترمربع است که از سال 87 کار ساخت آن آغاز شده بود و پس از چند سال توقف، در دولت یازدهم با سرعت بیشتری پیگیری و به اتمام رسید.

رئیس دانشگاه یاسوج در آئینی که به همین مناسبت در محل استخر شنا برگزار شد گفت: دانشگاه یاسوج دارای 6 هزار نفر دانشجو در 4 دانشکده در همین سایت و دو دانشکده در چرام و گچساران و 230 عضو هیئت علمی است.

دکتر محمودرضا رحیمی افزود: این دانشگاه از نظر علمی و پژوهشی با توجه به سن خود دارای جایگاه ویژه و خاص در بین دانشگاههای کشور است.

وی ادامه داد: دانشگاه یاسوج در رتبه بندی ای اس ای در سال 93 رتبه 28 و در سال 94 رتبه 24 و امسال  رتبه 14 در بین دانشگاههای جامع کشور را بدست آورد.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان داشت: این دانشگاه قرار بود بر اساس برنامه بلندمدت تدوین شده در سال 1404 در بین 20 دانشگاه برتر باشد که این امر در دو سال اول شروع برنامه محقق شد.

دکتر رحیمی تصریح کرد: رتبه 9 تاثیرگذاری پژوهش در بین دانشگاههای جامع کشور، وجود دو دانشمند یک درصد برتر جهان، کسب جایزه مهم هشترودی، انتخاب شیمیدان برجسته و جوان کشور از بین اعضای هیات علمی ،حضور در میان یکی از 5 فناور برتر کشور و کسب جایزه جشنواره فارابی توسط اعضای هیات علمی  از مهمترین افتخارات این دانشگاه است.

وی ادامه داد: در ابتدای مسئولیت اینجانب 8 واحد فناور در مرکز رشد قرار داشت و اکنون به 33 واحد افزایش یافته است.

دکتر رحیمی تاکید کرد: فاز اول و دوم توسعه زیرساختهای علمی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاسوج در آستانه تکمیل شدن است.

وی یکی دیگر از برنامه‌های خود را توسعه امکانات رفاهی و دانشجویی ذکر کرد و افزود: افتتاح استخر نیز بخشی از فاز اول این پروژه است که با کمک وزارت علوم و کمک صندوق دانشجویان عملیات اجرایی فازهای دیگر مرکز رفاهی دانشجویی نیز آغاز شده است.

معاون اداری مالی وزیرعلوم در ادامه این مراسم گفت: برنامه آموزش عالی گسترش دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین هست که بتوانند بار اشتغال را به دوش بکشند.

دکتر حسین عسکریان ابیانه افزود: در کشور دانشگاههای سطح یک وجود دارد که به دنبال تحقق این موضوع هستند و دنبال دانشجویی هستند که به سمت فناوری هدایت شوند و دنبال کار دولتی نباشند بلکه خود کارآفرین باشند.

وی بیان داشت: بیش از 200 موسسه آموزش عالی در کشور وجود دارد که طرح ساماندهی این مراکز در وزارت علوم آماده شده است که این امر حمایت نمایندگان مجلس را می‌طلبد.

وی ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی در این دانشگاهها نیز در دستور کار قرار دارد که شامل اعضای هیئت علمی و کارکنان می شود.

دکتر عسکریان ابیانه به پتانسیل‌های دانشگاه یاسوج اشاره کرد و افزود: این دانشگاه به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی با آب و هوای مطلوب و نزدیکی با مرز، استعداد تبدیل شدن به دانشگاه بین المللی را دارد.

معاون وزیر علوم بیان داشت: سرمایه گذاری در زمینه آزمایشگاههای مرجع خدمت رسان به صنایع می تواند نیز مفید باشد اما به دلیل محدودیت های اعتباری وزارت علوم، از دولت و مجلس انتظار حمایت ویژه و تخصیص اعتبار ویژه را داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این برنامه گفت: از وزارت علوم، رئیس دانشگاه و همه کسانی که در تکمیل شدن این پروژه نقش داشتند تقدیر می کنم.

سیدموسی خادمی افزود: سرعت رشد دانشگاه یاسوج و حضور در بین 20 دانشگاه برتر کشور نشان از تلاش و استعداد خوب فرزندان این منطقه دارد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی کل دانشجویان استان کمتر از 200 نفر بود ولی الان بیش از 55 هزار دانشجو در این استان هست که نشان دهنده خدمات نظام و انقلاب به این استان است.

پیش از آئین افتتاح استخر، کلنگ مجموعه رفاهی دانشجویی دانشگاه یاسوج شامل مجموعه‌ سالن‌های ورزشی، سوله ورزشی،زمین چمن مصنوعی، درمانگاه و بازارچه دانشجویی با زیربنای یک  و نیم هکتار و اعتبار 54 میلیارد ریال به زمین زده شد.

 


٢٣:٥٢ - جمعه ٣ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨١٣    /    تعداد نمایش : ١٦٩١